Slogan Danışmanlık

Mehmet Demir Özgeçmiş

Mehmet Demir 1955 Yılında doğdu. Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi – Başkent İktisadi ve Ticari İlimleri Yüksek Okulu İşletme-Muhasebe bölümünden 1977 yılında mezun oldu. İş hayatına 9 Eylül 1974 Tarihinde Maliye Bakanlığında Başladı. Üniversiteyi çalışarak okudu.Açılan sınavı kazanarak, 14/3/1978 tarihinde T. Vakıflar Bankası’nda Müfettiş Yardımcısı, Mart 1981’de Müfettiş oldu.Aralık 1983’te Gaziantep Şube Müdürü olarak idari göreve atandı. Manisa, Tire, Basmane, Bornova Şube Müdürlüklerinde bulundu.
Mayıs 1994’te Bölge Müdürü olarak atandı. Karadeniz ve İç Anadolu Bölge Müdürlükleri görevlerinde bulundu. Aralık 2000’de İç Anadolu Bölge Müdürü iken emekli oldu. Vakıfbank’taki görevleri sırasında Bankanın Turizm, Tekstil ve Ticaret Konularında faaliyet gösteren şirketlerinde Yönetim ve Denetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı.
Emekli olduktan sonra, Bir süre Finans konusunda Danışmanlık yaptı. Haziran 2003’te T. Halk Bankası İzmir Ticari Şube Müdürü olarak yeniden Bankacılığa döndü.
Ekim 2005’te Halk Bankası’ndaki görevinden istifa ederek, Demiryurt Kalıp Makine San. Ve Tic. Ltd. Şti.ni kurdu. Endüstriyel kalıp (Plastik Enjeksiyon, Metal enjeksiyon, Şişirme kalıpları ve talaşlı imalat) konularında faaliyet gösterdi. Sanayiyi yaşayarak tanımış oldu.Ekim 2011 itibariyle Sanayi faaliyetlerine son verdi. Danışmanlık yapmaya başladı.
EGE KOBİDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır.Evli, 1 Bankacı Kız, Bir Fizik Mühendisi adayı Erkek Babasıdır.